fbpx
  • Home
  • Jak szybko i skutecznie schudnąć 10kg
jak szybko schudnac

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Wielu z nas zastanawia się, jak szybko i skutecznie schudnąć 10kg. Jest wiele sposobów, my jednak skupimy się tylko na tych najbardziej skutecznych. Dzięki przestrzeganiu kilku żelaznych zasad, już niedługo będziemy cieszyć się wspaniałą sylwetką i świetnym samopoczuciem.

Od czego zacząć?

Istnieje kilka zasad, których musimy przestrzegać. Bez diety nie uda nam się zrzucić zbędnych kilogramów. Zasady są proste i nie wymagają zbytniego poświęcenia, trzeba jednak wykazać się silną wolą, by nie wrócić do złych nawyków żywieniowych. Najpierw przyjrzyjmy się naszej diecie. Złe przyzwyczajenia sprawiają, że znacznie trudniej będzie nam schudnąć.

zdrowe jedzenie

Jedz częściej, ale mniej. Znacznie zdrowiej jest zjeść jeden czy dwa posiłki w ciągu dnia więcej, niż zjeść tylko dwa, ale za to do syta. Nasz żołądek znacznie lepiej poradzi sobie z trawieniem mniejszej ilości jedzenia, a dzięki temu nie ma obaw, że tłuszcz odłoży się na naszym brzuchu. Optymalna ilość posiłków w ciągu dnia to 5-6.

Nie zapominaj o śniadaniu. Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. To od niego zależy nasze samopoczucie i energia przez cały dzień. Dlatego warto zapewnić sobie pełnowartościowe, pożywne śniadanie. Ten posiłek powinien być najbardziej syty w ciągu całego dnia, pod żadnym pozorem więc nie możemy go zlekceważyć. Brak śniadania spowalnia nasz metabolizm, a to sprzyja nadwadze i tyciu.

hamburger z frytkami

Stawiaj na produkty pełnowartościowe, zdrowe i ekologiczne, o niskiej zawartości tłuszczu i cukru. Niby wszyscy to wiemy, ale jednak trudno jest nam zrezygnować z pysznych frytek czy hamburgera. A to właśnie pierwszy stopień do nadwagi. Więc co jeść, żeby schudnąć? Przede wszystkim produkty naturalne, niskotłuszczowe i bez cukru.

Czy to wystarczy?

Odpowiedź jest oczywista. Nie, nie wystarczy tylko jeść codziennie śniadanie, by schudnąć. Na schudnięcie ma wpływ wiele czynników, o których trzeba pamiętać. Im bliżej do lata, tym więcej słyszymy zapytań jak schudnąć z brzucha, jaką dietę zastosować i jak szybko schudnąć, by zmieścić się w swoją sukienkę.

Jednoznacznej odpowiedzi nie znajdziemy, ale możemy wysnuć sensowne wnioski, które pomogą nam osiągnąć wymarzony rozmiar.

Jak pomóc naturze?

Większość z nas posiada jakieś mniejsze lub większe kompleksy na temat swojej sylwetki. Nie jesteśmy jednak skazani na to, co otrzymaliśmy w naturze. Możemy na to wpływać na różne sposoby. Jednym z nich jest dieta odchudzająca. Istnieje wiele różnych diet, które przy sumiennym stosowaniu są bardzo skuteczne.

Pomoc z apteki

apteka

W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się tabletki na odchudzanie. Najczęściej ich działanie polega na zmniejszeniu apetytu, co sprzyja utracie wagi. Tabletki są zwykle ziołowe i w pełni bezpieczne. Przeważnie są to bardziej suplementy diety niż leki i służą raczej uzupełnieniu naszej diety, nie zastępują jej!

Współczesne trendy

koktajle

W ostatnim czasie z dużym entuzjazmem mówi się o najnowszej metodzie odchudzania, jakim są koktajle odchudzające. Komponowane z warzyw i owoców są bardzo pożywne i z powodzeniem zastępują normalny posiłek.

Ruch to podstawa!

jogging

Nawet najlepsza i najskuteczniejsza dieta nie zadziała, jeśli nie połączymy jej z ruchem, który pozwoli na spalanie kalorii i utrzymanie formy. Młode kobiety często zadają sobie pytanie, jak schudnąć z ud czy jak schudnąć z brzucha?  Najlepszą metodą są ćwiczenia fizyczne, które z łatwością można odnaleźć w sieci.

Jak schudnąć 10 kg w miesiąc?

Duża strata wagi w niedługim czasie jest możliwa, ale wiąże się z bardzo restrykcyjną dietą i pewnymi zagrożeniami. Nie jest to najzdrowsza forma odchudzania, wiele osób jednak decyduje się na podjęcie tego wyzwania. Znana jest np. dieta, która dopuszcza dzienne spożycie do 1000 kcal. To dieta bardzo surowa, ale też bardzo skuteczna i szybka.

Ty też możesz schudnąć !

stres

Jeżeli wciąż zastanawiasz się, jak szybko schudnąć 10kg, musisz odpowiedzieć sobie na proste pytanie – czy twój styl życia sprzyja utracie, czy przybieraniu na wadze?

Wbrew pozorom duże znaczenie ma tutaj stres. Jego działanie jest jednak odmienne w różnych przypadkach. Jedni w sytuacji stresowej tracą apetyt i nie jedzą nic, inni stres zabijają tabliczką ulubionej czekolady. Chyba nie trzeba mówić, kto ma większe szanse na schudnięcie?

Czy odchudzanie jest bezpieczne?

Jeżeli odchudzamy się zgodnie z zasadami i w zgodzie z własnym ciałem, odchudzanie jak najbardziej jest bezpieczne i korzystne. Oczyszcza organizm, usuwa toksyny, które nas zatruwają, poza tym poprawia nasze samopoczucie i formę, nie mówiąc już o poczuciu własnej wartości, kiedy zauważymy, że nasza dieta zadziałała.

woda

Każdy, kto zastanawia się, jak szybko schudnąć 10kg, powinien wypróbować na sobie kilka metod i wybrać tą najefektywniejszą dla siebie.

Specjaliści zwracają uwagę na to, by zmiana nawyków żywienia była trwała. Często jest tak, że ulegamy jakiejś chwilowej modzie, która mija równie szybko, jak się pojawia, a nasza waga znowu powraca do wcześniejszego stanu i to z nawiązką.

Jeżeli rzeczywiście chcemy schudnąć, jedynym na to sposobem jest trwała zmiana tego, co jemy, jak jemy i jak żyjemy. Ruch to podstawa, bez aktywności grozi nam efekt jo-jo, czyli szybki powrót do wagi sprzed podjęcia próby schudnięcia. Ten problem dotyczy wielu kobiet, a wynika zwykle z braku wiedzy.

Podsumowując…

Jeżeli chcesz schudnąć, spraw, byś to Ty panował/panowała nad chęcią jedzenia, a nie odwrotnie. Pamiętaj, że lepiej jest zjeść częściej, ale mniej niż raz, ale do syta. Jeśli chcesz, możesz wypróbować nowoczesne metody odchudzania, takie jak ziołowe suplementy diety, czy odchudzające koktajle.

Pamiętaj jednak, że ani dieta, ani cudowna tabletka nie pozwoli Ci schudnąć, jeżeli zapomnisz o aktywności fizycznej, która jest jedynym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów i zalegającego tłuszczu. Odrobina poświęcenia i silnej woli sprawi, że bez skrępowania założymy bikini w tegoroczne wakacje, ciesząc się świetną sylwetką.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}