fbpx
  • Home
  • Jak schudnąć z ud ? 8 prostych porad
udo

Wiele współczesnych kobiet zastanawia się jak szybko schudnąć z ud? Szerokie uda, to zaraz po brzuchu, najbardziej problematyczna część kobiecego ciała, zwłaszcza u Pań charakteryzujących się budową ciała typu "gruszka".

Przedstawiamy 8 prostych porad jak odchudzić uda. Wystarczy wprowadzić kilka łatwych zasad do życia codziennego, aby cieszyć się pięknymi nogami.

Zmień nawyki

Pierwszym krokiem do osiągnięcia celu jest ustalenie punktu, w jakim aktualnie się znajdujesz. Zastanawiając się jak schudnąć z ud, powinnaś przede wszystkim ustalić co należy zmienić w dotychczasowej diecie i prowadzonym trybie życia.

Zmiana swoich przyzwyczajeń i nawyków często jest kluczem do osiągnięcia sukcesu, czyli wymarzonej sylwetki. Jest to również ważny krok w kierunku lepszego samopoczucia i zwiększenia poziomu energii.

Warto postarać się utrwalić nowe nawyki i zakorzenić je na tyle mocno, aby zagościły już na stałe w naszym życiu, a nie tylko w trakcie procesu wyszczuplania ud.

Wprowadź zdrową dietę

zdrowe jedzenie

Zadając sobie pytanie "jak schudnąć z ud?", zacznij od pytania "jak moja dieta wpływa na mój wygląd?".

Przeanalizuj swój tygodniowy jadłospis, zwróć uwagę nie tylko na skład posiłków, ale również na to, czy przerwy między posiłkami nie są zbyt duże, czy nie jesz w pośpiechu oraz, czy nie objadasz się na wieczór.

Zmień swoją dietę tak, aby jadać regularnie pięć posiłków dziennie, a ostatni posiłek zjadaj 2-3 godziny przed snem.

Twoja dieta powinna być bogata w białko, które zwiększy efekty ćwiczenia oraz ułatwi regenerację tkanek, oraz błonnik, który wiąże nadmiar tłuszczu i zapobiega zaparciom.

Najwięcej błonnika znajdziesz w produktach z pełnego ziarna takich jak kasze, brązowy ryż lub płatki owsiane.

Natomiast produkty bogate w białko to mięso, jaja, nabiał, orzechy i rośliny strączkowe. Pamiętaj o warzywach i owocach, które są świetnym źródłem antyoksydantów.

Omijać powinnaś natomiast tzw. białe węglowodany, czyli jasne pieczywo, makaron i ziemniaki.

Nawadniaj organizm

pij wode

Mierząc się z wyzwaniem jak wyszczuplić uda, nie można zapominać o odpowiednim nawadnianiu organizmu.

Wspiera to wszelkie metaboliczne procesy zachodzące w naszym organizmie. Woda jest idealnym sposobem, aby szybko i skutecznie nawodnić organizm.

Jeśli regularnie i intensywnie trenujesz warto sięgnąć również po napoje izotoniczne lub wodę wzbogaconą o elektrolity.

Stanowczo unikaj słodkich, a także gazowanych napoi. Ogranicz, a najlepiej zupełnie wyeliminuj alkohol. Postaraj się również zminimalizować ilość spożywanej kofeiny, działa ona bowiem moczopędnie.

Zapotrzebowanie na wodę jest kwestią bardzo indywidualną, zależną od wieku, masy ciała, aktywności fizycznej, a także warunków klimatycznych, w których funkcjonujemy.

Pewne jest, że im wyższa temperatura otoczenia, im większy wysiłek fizyczny, tym bardziej zwiększa się Twoje zapotrzebowanie na wodę.

Zacznij ćwiczyć

Regularne ćwiczenia pomogą Ci zredukować tkankę tłuszczową i wymodelować idealną sylwetkę. Wpłyną także na poprawę Twojego zdrowia.

Jeśli dopiero zaczynasz ćwiczyć zacznij od lekkich treningów, a następnie z czasem zwiększaj stopniowo obciążenie i intensywność.

Pamiętaj o krótkiej rozgrzewce przed przystąpieniem do właściwych ćwiczeń.

Dobierz odpowiednie ćwiczenia na uda

Przysiady

przysiady

Wykonuj przysiady klasyczne oraz zmodyfikowane formy tego ćwiczenia np. przysiady z wyskokiem.

Pamiętaj, aby podczas wykonywania ćwiczenia stać w lekkim rozkroku i nie odrywać pięt od podłoża oraz nie garbić się.

Wykroki

wykrokii

Stań prosto, a następnie jedną nogą zrób wykrok do przodu, tak by po zgięciu kolano znalazło się w jednej linii z brodą.

Następnie wróć do pozycji wyjściowej i powtórz to samo na drugą nogę. Z czasem możesz wykonywać to ćwiczenie z hantlami w dłoni, co przyniesie większe efekty.

Nożyce

nozyce

To ćwiczenie spala nie tylko tłuszcz na udach, ale wzmacnia również mięśnie brzucha. Leżąc płasko na plecach unieś nogi na wysokość 15 centymetrów nad ziemię, a następnie krzyżuj je na zmianę, pamiętając przy tym, aby nie zginać kolan, ani nie unosić głowy.

Skakanie na skakance

skakanienaskakance

Jest to ćwiczenie świetne nie tylko na wyszczuplenie ud, ale również pozostałych partii ciała oraz poprawienie Twojej kondycji.

Można wykonywać je również w formie rozgrzewki. Różne modyfikacje podskoków na skakance pozwolą na urozmaicenie ćwiczenia.

Dużo spaceruj

spacer

Postaraj się prowadzić w miarę możliwości aktywny tryb życia. Codziennie spaceruj. Energiczne chodzenie, zwłaszcza po terenie pagórkowatym, to idealny sposób na spalanie kalorii i wzmacnianie mięśni ud.

Zacznij powoli od krótszych dystansów i regularnie zwiększaj intensywność i długość tras spacerowych. Z czasem możesz zacząć przeplatać marsz joggingiem.

Poza spacerami świetne efekty przynosi również jazda na rowerze, zwłaszcza taka bez siadania na siodełku.

Warto również regularnie pływać lub uprawiać aquafitness na basenie. Aktywny tryb życia pozwoli Ci nie tylko pięknie wymodelować uda, ale poprawi Twoją ogólną sylwetkę, kondycję oraz wpłynie korzystnie na Twój stan zdrowia.

Trzymaj się planu

Jak schudnąć z ud bez efektu jojo? To wyzwanie, które zakończy się sukcesem, tylko jeśli będziesz trzymać się wcześniej ustalonego planu.

Ważne jest, by ćwiczyć regularnie i pilnować zaplanowanej diety. Nawet niewinne odstępstwa od diety, czy odpuszczenie sobie choćby jednego dnia ćwiczeń znacząco opóźnia cały proces odchudzania.

Dobrą motywacją jest rozpoczęcie odchudzania z grupą znajomych. Możesz sobie także rozpisać plan treningowy oraz dietę w kalendarzyku.

Dobrym rozwiązaniem jest również ustawienie sobie powiadomień, np. w telefonie.

Unikaj siedzenia

siedzeniee

Jeśli twoja praca jest typowo siedząca postaraj się przynajmniej co godzinę wstać i rozruszać.

Pochodź po pokoju, zrób kilka skłonów i przysiadów, aby pobudzić krążenie. Otwórz okno, aby dotlenić wszystkie komórki ciała.

Długotrwałe siedzenie bez ruchu sprzyja tworzeniu się cellulitu i powoduje otyłość. Siedzący tryb życia wpływa niekorzystnie nie tylko na Twoją wagę, ale również powoduje wiele innych przykrych schorzeń, jak np. hemoroidy, żylaki, nadciśnienie czy silne bóle pleców.

Bądź cierpliwa

Planując jak odchudzić uda, często zapominamy skoncentrować się na naszej motywacji i cierpliwości. Pamiętaj, że odchudzanie ud to złożony proces, który wymaga czasu.

Efekty diety i ćwiczeń nie będą widoczne po jednym dniu. Nie koncentruj się jedynie na swoim ciele i wyglądzie, ale zahartuj również swojego ducha.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}